قایقرانی کردن تالاب تبدیل پرنده اعتبار

قایقرانی کردن: تالاب تبدیل پرنده اعتبار کرمانشاه تالاب هشیلان پرنده نگری حفاظت محیط زیست

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی منفی‌ترین بازدهی سکه در سال ۹۷

سکه تمام بهار آزادی هفته گذشته بیشترین بازدهی منفی را در سال ۹۷ تجربه کرد. کم کردن هفتگی این فلز گرانبها در شرایطی به نزدیک ۶ درصد رسید که در آخرین روز هفته ۴ ک

منفی‌ترین بازدهی سکه در سال ۹۷

منفی ترین بازدهی سکه در سال ۹۷

عبارات مهم : بازار

سکه تمام بهار آزادی هفته گذشته بیشترین بازدهی منفی را در سال ۹۷ تجربه کرد. کم کردن هفتگی این فلز گرانبها در شرایطی به نزدیک ۶ درصد رسید که در آخرین روز هفته ۴ کانال رشد قیمت را تجربه کرد. روز پنج شنبه، سکه ۴۱ هزار تومان زیاد کردن قیمت را تجربه کرد و با عبور از سطح روانی یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان خود را به قیمت یک میلیون و ۹۶۱ هزار تومان رساند.

منفی‌ترین بازدهی سکه در سال ۹۷

به گفته فعالان، در روزهای ابتدایی هفته موج کاهشی شدیدی در بازار وجود داشت، ولی هر چقدر به روزهای انتهایی هفته نزدیک شدیم، نیروهای افزایشی به بازار بازگشتند و با خریدهای خود قیمت را در مسیر افزایش قرار دادند. از نظر بعضی فعالان، مقاومت سکه در مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، اطمینان خریداران جهت ورود به بازار را زیاد کردن داد. با وجود بازگشت افزایشی ها به بازار در انتهای هفته میزان افت در روزهای ابتدایی هفته به اندازه ای بود که زمینه ساز ثبت بیشترین بازدهی منفی سکه شد. سکه در هفته گذشته نزدیک به ۷/ ۵ درصد از ارزش خود را از دست داد که در امسال سابقه نداشت. این فلز گرانبها دو هفته پیش حدود ۱۱ درصد زیاد کردن قیمت را به ثبت رسانده بود.

منفی ترین بازدهی سکه در سال 97

در هفته ای که زیاد نگاه ها متوجه بازار سکه و کم کردن به زیر مرز ۲ میلیونی بود، در بازار ارز غیررسمی میزان دامنه نوسانات بسیار محدود بود. روز پنج شنبه نیز یکی دیگر از روزهای کم نوسان بازار رقم خورد. در این روز، دلار همچنان زیر کانال ۶ هزار و ۲۰۰ تومان باقی ماند و نیروی افزایشی جهت بازگشت شاخص ارزی به سطوح بالاتر فعال نشد. روز پنج شنبه ارزش دلار در منطقه سلیمانیه عراق نیز در کانال ۶ هزار و ۱۰۰ تومان قرار داشت و معاملات آتی هرات نیز زیاد در همین کانال صورت می گرفت. به این ترتیب، می توان گفت در آخرین روز هفته گذشته ارزش دلار در بازارهای مرزی و بازار داخلی در کانال ۶ هزار و ۱۰۰ تومان پذیرفته شده است بود. این در حالی بود که در روزهای قبل ارزش دلار در بازار داخلی در کمترین حالت ۱۰۰ تومان از بازارهای مرزی فاصله داشت. بعضی این عنوان را نشانه ای از رسیدن قیمت این ارز به کف دانستند.

سکه تمام بهار آزادی هفته گذشته بیشترین بازدهی منفی را در سال ۹۷ تجربه کرد. کم کردن هفتگی این فلز گرانبها در شرایطی به نزدیک ۶ درصد رسید که در آخرین روز هفته ۴ ک

به گفته آنها، ارزش دلار در بازار غیررسمی هفته گذشته از بالای ۶ هزار و ۵۰۰ تومان عقب نشینی کرد و حدود ۴ کانال عقبگرد کرد. ممکن است خریداران بعد از این روند کاهشی با احساس اینکه قیمت به کف رسیده است،در هفته جاری وارد بازار شوند و قیمت ها را اوج بیاورند. در برابر این نگاه، دو نظر متفاوت نیز در بازار وجود داشت.

دسته ای باور دارند، ممکن است قیمت افزایشی شود، ولی با توجه به اینکه اخبار جدیدی به بازار مخابره نشده هست، نمی توان انتظارات نوسان زیادی را داشت. از نگاه این دسته، بازار از این بعد تنها با اخبار اثرگذار نوسان قابل توجهی را ممکن است تجربه کند و در شرایط کنونی زیاد نوساناتش اطراف یک نقطه تعادلی به صورت محدود صورت خواهد گرفت. گروه دیگری از معامله گران، همچنان در انتظار افت زیاد قیمت دلار هستند. از نظر آنها، قیمت دلار بدون اعتبار خاصی از مرز ۶ هزار تومانی عبور کرد. این گروه اعتقاد دارند، بازار پیش ازخروج ترامپ از برجام، تصویر العمل بیش از اندازه ای از خود نشان داد و به مرور اثرات اتفاقی که پیش خور شده است بود، از بازار تخلیه خواهد شد. در حالی که این عده باور دارند، ارزش دلار زیر ۶ هزار تومان هست، عده ای از معامله گران تاکید کرده اند، یکی از عوامل کم کردن تقاضا در بازار، رسیدن قیمت دلار بازاری به ارزش واقعی آن بوده هست. به گفته بعضی تحلیلگران، این اتفاق، میزان احتیاط را در بازار جهت خرید ارز اوج برده است.

متغیرهای افزایشی بازار سکه

منفی‌ترین بازدهی سکه در سال ۹۷

به گفته فعالان، سکه که در ۴ روز ابتدایی هفته در مسیر کاهشی قرار گرفته بود، در۲ روز انتهایی هفته افزایشی شد تا بخشی از کم کردن ابتدای هفته را جبران کند. در این میان، عوامل متفاوتی به عنوان نیروهای زمینه ساز رشد قیمت فلز گرانبهای داخلی معرفی شده است اند. بخشی از فعالان باور داشتند، مقاومت سکه در مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بااهمیت ترین عاملی بود که خریدارها را به بازار بازگرداند. به گفته آنها، روزهای دوشنبه و سه شنبه سکه دو روز پیاپی به کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کم کردن کرد، ولی هر بار توانست با مقاومت، خود را به کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بازگرداند. این عنوان موجب شد بسیاری از بازیگران بازار سکه از رسیدن قیمت این فلز گرانبها به کف سخن بگویند. از روز چهارشنبه خریداران با قدرت بیشتری وارد بازار شدند و به مرور زمینه عبور سکه از سطح یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان را فراهم کردند.

اتفاقات افزایشی انتهای هفته در شرایطی رخ داد که بهای اونس در بازارهای جهانی سیر نزولی به خود گرفت و نقطه حمایتی حساس هزار و ۳۰۰ دلاری را از دست داد و به محدوده هزار و ۲۹۰ دلار عقب نشینی کرد. این روند نزولی تا ساعت ۳ بعدازظهر روز جمعه همچنان ادامه یافته بود. در شرایطی که بهای اونس کاهشی بود و قیمت دلار نیز در بازار غیررسمی نوسان افزایشی خاصی را از خود نشان نداده بود، زیاد کردن بهای سکه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، بعضی معامله گران بازار را غافلگیر کرد. در این میان، علاوه بر رسیدن قیمت سکه به کف عوامل دیگری را در رشد این فلز گرانبها دخیل دانستند. گروهی عنوان کردند، بخشی از تقاضای بازار ارز به بازار سکه انتقال یافته شده است و همین انتقال در زیاد کردن قیمت ها موثر بوده است.

سکه تمام بهار آزادی هفته گذشته بیشترین بازدهی منفی را در سال ۹۷ تجربه کرد. کم کردن هفتگی این فلز گرانبها در شرایطی به نزدیک ۶ درصد رسید که در آخرین روز هفته ۴ ک

به گفته این عده، در شرایط فعلی خرید و فروش سکه در بازار راحت تر هست؛ حال آنکه معامله دلار در بازار غیررسمی غیرقانونی تلقی می شود و خرید و فروش در آن بازار با ریسک برخورد نیروهای انتظامی همراه هست. در کنار این، تهیه ارز از بازیگران غیررسمی نیز با دشواری های زیادی همراه بوده هست. بارها شنیده شده است است که دلالان قیمت های بالاتری از قیمت بازار را به افراد متقاضی پیشنهاد داده اند. به عنوان مثال، یکی از متقاضیان عادی عنوان کرد، یک دلال هر دلار را به او با مبلغ ۶هزار و ۸۰۰ تومان فروخته هست. این در حالی است که در آن مقطع زمانی، این ارز در میان خود دلالان در حوالی کانال ۶ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می شد. در چنین شرایطی که خرید و فروش در بازار دلار سخت و بعضا با قیمت های بالاتر میسر می شود، بعضی از متقاضیان تلاش کردند سرمایه خود را به سوی بازار سکه هدایت کنند. از سوی دیگر، سکه در ماه های اخیر بازدهی بسیار خوبی را به ثبت رسانده و همین عنوان موجب می شود که انگیزه جهت ورود به این بازار جذابیت بیشتری پیدا کند. به گفته بخشی از بازیگران بازار، شماری از معامله گران انتظار داشتند با تحویل سکه های پیش فروش، قیمت با شدت زیادی در مسیر کاهشی قرار گیرد.

تحویل سکه های پیش فروش زیاد در بازار به عنوان یک ضربه گیر قیمتی عمل کرد و از زیاد کردن زیاد قیمت جلوگیری کرد؛ البته نباید این توصیه را نیز از نظر دور داشت که علی رغم بیانات این دسته از معامله گران، سکه در مقطعی از امسال تا مرز ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اوج رفته بود و با تحویل سکه ها به تدریج قیمت این فلز گرانبها تعدیل شد. میل به به خرید سکه و طلا در میان ایرانی ها از سال ۲۰۱۷ زیاد کردن یافته است و به نظر می رسد تحت چنین شرایطی قیمت فلزات گرانبها در بازار داخلی بالاتر رفته است.

منفی‌ترین بازدهی سکه در سال ۹۷

براساس آمارهای شورای جهانی طلا، میزان مصرف طلا که از سال ۲۰۱۴ در کشور عزیزمان ایران روند کاهشی داشت، در سال گذشته عوض کردن مسیر داد. میزان تقاضا در سال ۲۰۱۷ با زیاد کردن ۴۲ درصدی به نزدیک ۶۵ تن رسید. همچنین میزان تقاضا جهت سکه و شمش در فصل اول سال ۲۰۱۸ به بالای ۹ تن رسید. این در حالی بود که در فصل اول ۲۰۱۷ میزان مصرف شمش و سکه تنها نزدیک به ۳ تن ثبت شده است بود. رقمی که زیاد کردن ۳ برابری را در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | کانال | میلیون | میلیونی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

منفی‌ترین بازدهی سکه در سال ۹۷

منفی‌ترین بازدهی سکه در سال ۹۷

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog